معرفی برند و محصولات ویوا

معرفی دوچرخه ویوا

در حال حاضر دوچرخه یکی از بهترین وسایل حمل‌ونقل درون شهری محسوب می‌شود که در کنار ورزش می‌توانید به سلامت محیط زیست نیز کمک کنید. در مقالات گذشته در مورد راهنمایی انتخاب دوچرخه و انواع آن صحبت کردیم. همانطور که می‌دانید یکی از معیارهای انتخاب دوچرخه، شناخت انواع دوچرخه و برندهای تولیدکننده‌ی آن می‌باشد. در این بخش قصد داریم یکی از پرفروش‌ترین برندهای دوچرخه با نام دوچرخه ویوا را خدمت شما معرفی کنیم.

معرفی دوچرخه ویوا

معرفی دوچرخه ویوا

دوچرخه ویوا یکی از محصولات درجه یک چینی است که کمپانی آن در سال ۱۹۹۲ در این کشور تاسیس شد. محصولات این برند در ابتدا مثل تمام کمپانی‌های تازه تاسیس از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و حرفه‌ای نبودند و سطوح آماتور تولید می‌شدند. اما به مرور زمان و با تولید دوچرخه‌های حرفه‌ای و جبران نواقص پا به رقابت با سایر برندهای بزرگتر دوچرخه گذاشت. دوچرخه ویوا به دلیل قیمت پایین و داشتن حداقل استانداردها در بین بهترین برندهای دوچرخه در ایران جای گرفته است.

پایگاه‌های تولیدی دوچرخه ویوا به منظور تسهیل در ارائه‌ی محصولات به مشتریان تا سریلانکا و ماکائو گسترش یافته‌اند. دوچرخه ویوا در حال حاضر دورچرخه‌های باکیفیت خود را از طریق نمایندگی‌هایش در ۴۵ کشور در همه قاره‌ها به دوچرخه‌سواران ارائه می‌کند.

ویوا یک برند تولیدکننده‌ی دوچرخه می‌باشد که به تولید دوچرخه‌های راحت، قابل اعتماد، شیک و در عین حال با کیفیت و با قیمت مناسب معروف است. البته در مقایسه با سایر برندها این کمپانی کوچک است. برای دستیابی به طرحی منسجم در هر دوچرخه‌ی ویوا، بسیاری از اجزای اصلی آن از قبیلِ گل‌گیر، محافظ زنجیر، زنجیر، در پوش زنجیر، پدال، صندل، دستگیره، ترکه، فریم و بدنه‌ی آن از استاندارهای بالایی برخوردار هستند.

در طول سالیان گذشته این شرکت به عنوان یکی از بهترین تامین‌کنندگان دوچرخه در ژاپن و آمریکا شناخته شد. همچنین در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های صادراتی در بازار روسیه معرفی شد.

این برند در نزد دوچرخه‌سواران آماتور نیز کاملاً آشنا بوده و در ایران نیز جزء پر فروش‌ترین‌ها است. مهم‌ترین دلیل پرفروش بودن آن، قیمت پایین و کیفیت مناسب آن می‌باشد. یعنی نسبت به قیمتی که برای خرید دوچرخه ویوا پرداخته می‌کنید؛ کیفیت و امکانات قابل قبولی دریافت می‌کنید. محصولات دوچرخه ویوا نسبت به سایر برندهای حرفه ای دوچرخه قیمت پایین‌تری دارند و در عین حال دارای کیفیت مطلوبی هم هستند. در ادامه به معرفی محصولات این برند می‌پردازیم.

انواع دوچرخه ویوا

انواع دوچرخه ویوا

اگر نگاهی به وبسایت رسمی دوچرخه ویوا بیاندازید متوجه خواهید شد انواع دوچرخه‌های ویوا در دسته‌بندی‌های مختلف موجود هستند. با وجود تنوع دسته‌بندی تعداد دوچرخه‌های موجود در هر نوع محدود است. اما با این وجود به حدی از کیفیت خوبی برخور دارند که جزء دوچرخه‌های پرفروش هستند. تنوع دوچرخه‌ها در ویوا به شرح زیر می‌باشد.

  • Hardtails (کوهستان)
  • Full Suspension (تعلیق کامل)
  • Road (جاده‌ای)
  • BMX (بی ام اکس)
  • Folding (تاشو)
  • Kids (بچه گانه)
  • Urban (شهری)
  • Fatbike (دوچرخه برقی)

در ادامه به بررسی ۳ دسته‌بندی معمول دوچرخه‌های ویوا یعنی کوهستان، جاده‌ای و شهری می‌پردازیم.

دوچرخه‌های کوهستان ویوا

دوچرخه کوهستان به دوچرخه‌هایی گفته می‌شود که برای مسیرهای خارج از جاده طراحی شده باشند. این دوچرخه‌های عموما داری دسته‌های صاف هستند و کمک فنر آن‌ها دارای سیستم تعلیق می‌باشد تا بتوانند بدون محدودیت در مسیرهای کوهستانی حرکت کنند. دوچرخه‌های کوهستانی برند ویوا به شرح زیر می‌باشند.

دوچرخه‌های کوهستان ویوا

مدل CHASE 5.0

قاب این مدل از جنس آلومینیوم بوده و سایز آن ۲۶ اینچ می‌باشد. دوشاخ‌های این دوچرخه نیز به سایر ۲۶ اینچ بوده و دارای سیستم تعلیق می‌باشد. فرمان و کرپی آن از جنس آلومینیوم فلز مرکب است. صندل یا زین آن بسیار راحت می‌باشد.

دوچرخه‌های کوهستان ویوا

مدل FLY 3.0

این مدل نسبت به مدل قبلی کمی از نظر اندازه فریم بزرگتر است. فریم این دوچرخه ویوا دارای سایز ۲۷٫۵ اینچ می‌باشد. اندازه‌ی دوشاخ آن نیز به اندازه فریم آن است. جنس فریم و دوشاخ از آلیاژ فلز مرکب است. فرمان و کرپی آن از جنس آلومینیوم اونو (ALLOY UNO) است.

دوچرخه‌های کوهستان ویوا

مدل CRUISER-310

قاب مدل CRUISER-310 از جنس آلومینیوم و فریم آن دارای سایز ۲۶ اینچ است. جنس فرمان از جنس استیل و کرپی آن دارای جنس آلومینیوم فشرده است.

دوچرخه‌های کوهستان ویوا

مدل ELEGANCE-310

فریم این مدل از دوچرخه ویوا نیز دارای سایز ۲۶ اینچ و آلومینیومی است. جنس فرمان از استیل و کرپی آن از آلومینیوم فشرده می‌باشد.

تفاوت بارز مدل‌های نام برده شده عمدتا در نوع و اندازه تایر، جنس و اندازه‌ی طوقه یا رینگ، نوع دنده‌های جلو و عقب، تعداد دنده و چرخ دنده‌ها و نوع ترمز آن‌ها می‌باشد. دوچرخه‌های کوهستانی ویوا دارای دست کم ۲۵ مدل با تفاوت‌های جزئی نسبت به ۴ مدل ذکر شده هستند.

دوچرخه‌های جاده‌ای ویوا

این نوع از دوچرخه‌های Viva برای سواری در جاده‌های صاف و آسفالت طراحی شده‌اند. این دوچرخه‌ها دارای لاستیک‌های صاف و نازک هستند. دوچرخه‌های جاده‌ای نسبت به کوهستانی سبک‌تر بوده و معمولا زین و فرمان آن به دلیل شرایط آیرودینامیکی در یک سطح می‌باشند. دوچرخه‌های جاده‌های برند ویوا به شرح زیر می‌باشند.

دوچرخه‌های جاده‌ای ویوا

مدل FRC 8A

این مدل دارای فریم فول کربن ۷۰۰c و دوشاخی از جنس کربن ۷۰۰c است. زین، فرمان و کرپی این نوع دوچرخه از شرکت RITCHEY می‌باشد.

دوچرخه‌های جاده‌ای ویوا

مدل RA4000 8

مدل RA4000 8 ویوا، دارای فریمی از جنس آلومینیون ۷۰۰c می‌باشد. جنس فرمان و کرپی آن از آلومینیوم بوده و زین آن از نوع مسابقه‌ای است.

دوچرخه‌های جاده‌ای ویوا

مدل RA4000

این مدل در جنس بدنه و موارد ذکر شده شباهت زیادی به مدل قبلی دارد و عمده تفاوت آن با مدل قبلی در نوع تایر، نوع چرخ‌دنده و نوع سیستم ترمز می‌باشد.

دوچرخه‌های شهری برند ویوا

وجود امکاناتی نظیرِ ترکه یا محل حمل بار، محافظ زنجیر، گل‌گیر و … این نوع رو از بقیه جدا می‌کنند و باعث راحتی استفاده از آن در درون شهر می‌شوند. مدل فرمان این نوع دورچرخه‌های به صورت خمیده است. مدل TOUR 4.0 و LV 2.0 دو نوع عمده‌ی دوچرخه‌های شهری ویوا می‌باشد.

دوچرخه‌های شهری برند ویوا

این دوچرخه‌ها فرق‌های کوچکی مانند تفاوت در سایز و جنس بدنه، نوع زنجیر چرخ، تایر و طوقه دارند.

برای آشنایی با انواع مختلف دوچرخه موجود در بازار ایران و همچنین امکان مقایسه و خرید آنلاین دوچرخه به محصولات دوچرخستان دعوت می‌شوید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *